לטופס יצירת קשר / בקשת עיתונים  
קוראים יקרים,

במגה מראיין, הכתבה "לעצב חלום קולינרי", תמצאו ריאיון עם האדריכל גד הלפרין המתמחה בין היתר בעיצוב מסעדות. פתיחת מסעדה היא עסק מורכב ויקר. רכיב חשוב בתקציב ההקמה הוא תכנון ועיצוב של המקום. מגה מזון ראיין את האדריכל גד הלפרין, שמאמין בהגבלת העלויות של הקמת מסעדה, וגם יודע להציב ליזם גבולות.

במדור מגה טיפ, הכתבה "כאן מבשלים בכיף", תמצאו מדריך לבחירת ציוד מטבח מסחרי. נראה שאחת ההוצאות הגדולות ביותר בעת פתיחת מסעדה או קייטרינג היא על ציוד למטבח. לפניכם כמה נקודות למחשבה לפני היציאה לדרך, וכמה טיפים מועילים.

אם כבר עיצבתם ופתחתם מסעדה, עליכם לתפעל אותה לאורך זמן. בתוך כך אתם נחשפים למזיקים רבים. הנוכחות של מזיקים כגון חולדות ותיקנים נפוצה מאוד באזור המרכז, וערים שלמות - באזורים עם ריבוי של בתי מסחר, אזורי תעשייה ומרכזי בילוי - סובלות מנוכחות מטרידה של חולדות כל השנה. איך מתמודדים עם המזיקים? התשובות בכתבה "חברו הרע של המסעדן".

מה לבינה מלאכותית ולעולם המסעדות? אל תחשבו על מטבחים מאוישים ברובוטים, כי בינה מלאכותית היא יותר מזה. היא חלק מהעתיד של המסעדות, וכבר היום עוזרת למסעדנים לייעל את הפעילות, להפחית עלויות ולהגדיל רווחים. אפשר להצהיר: הבינה המלאכותית נמצאת בהישג יד, ולאיטה משנה את תעשיית המסעדות. הפרטים בכתבה "איך להיות חכם".

תחליף הסוכר קמבייה מחליף סוכר מכמה בחינות. חברת בי טי סוויט מייצרת את הממתיק, המבוסס על מרכיבים טבעיים מבוססי צמחים. הממתיק בריא יותר מסוכר מבחינה תזונתית, ויכול גם להחליפו מבחינת נפח. מגה מזון ראיין את מנכ"ל החברה, ישי פוטאק. הריאיון עימו בכתבה "מתוק מתוקתק".

פטריות כבר לא משמשות רק למילוי חביתות או להעשרה של סלטים ופיצות, כבעבר, אלא נעשו חלק בלתי נפרד ממנות במסעדות יוקרה ומשמשות כתחליף בשר ומשפרות טעם. המודעות אליהן עלתה, ונראה שהטרנד שלהן לא יחלוף במהרה. הכתבה "אחרי הגשם, וגם לפניו" מלמדת, שבפטריות יש הרבה יותר ממה שנהוג לחשוב.

המוצר הבסיסי ביותר באפייה הוא קמח, ולמרות זאת יש נטייה להתעלם ממנו כשמתעסקים עם רשימת המרכיבים של מאפה. רבים מניחים שקמח הוא פשוט קמח, אבל למעשה כל סוג של קמח נוצר באופן אחר. קראו עליו בכתבה הראשונה בסדרת כתבות על ציוד וחומרי גלם למאפיות - מה בשבילך, מלא או לבן?

לסיום, סנג'ובזה הוא אחד מזני הענבים החשובים באיטליה, וביתו בטוסקנה. הוא גדל גם במדינות אחרות ברחבי העולם, אבל אלה בדרך כלל אינם זוכים לתשומת לב כמו הגלגול האיטלקי של הענב. הכתבה "דמו של יופיטר" משמשת מדריך בסיסי לענב האיטלקי.

קריאה מהנה!
מגה מוטור בע"מ - הפקות והוצאה לאור
המסגר 45 (פינת המלאכה) | ת.ד: 57484 תל אביב 61574, טלפון: 03-5615507, פקס: 03-5615546.
aa