לטופס יצירת קשר / בקשת עיתונים  
קוראים יקרים,

הוצאת היתר בנייה היא תהליך ארוך, יקר ורוויי בירוקרטיה. בדרך להוצאתו אדריכלים נתקלים במכשולים אשר גם מייקרים את התהליך. בכתבה "מה שמגיע - יגיע" חמישה מקרים שבהם אפשר לפרוץ חסמים ולחסוך כסף וזמן בדרך לקבלת ההיתר.

אחד האתגרים של אדריכלים הוא הפיכת המגדלים החדשים לנגישים וחווייתיים יותר בעבור הציבור העירוני. בכתבה "מגדלים מחוץ לקופסה" קראו על חידושים בתחום התכנון והבנייה לגובה בעולם, המבטאים אתגרים ופתרונות במערך התכנון של מגדלי העתיד.

שיטת היישום ICF, צורות בטון מבודדות, מקובלת וידועה בכל העולם עשרות שנים בבנייה של בתים פרטיים ובבנייה לגובה. בשיטה זו, המתוארת בכתבה "זבנג וגמרנו", הבנייה נעשית באמצעות יציקת בטון לתוך תבניות פוליסטירן מוקצף, מיוצר מחומרים ממוחזרים, וטובה הן לקבלן הן לצרכן.

קשת חשמלית נגרמת בדרך כלל מקצר מתכתי בין שתי נקודות בלוח החשמל. בחלקה השני של הכתבה "קשת מסוכנת מאוד" מוצגים סיכונים הכרוכים בה ואמצעי התגוננות ממקרי קשת.

מחלקת ייעוץ וחקיקה במשרד המשפטים והרשות הממשלתית להתחדשות עירונית הכינו דוח לבחינת חסמים בהליכי התחדשות עירונית. לכל נושא רוכזו המלצות לפתרונות אפשריים. עיקרי הדוח בכתבה "דרך עם מוצא".

לסיום, איך מחברים שני פרופילים יחד? מה היתרונות והחסרונות של השיטות הקיימות? הכתבה "צמד חמד" מסכמת טכנולוגיות סטנדרטיות ומוכרות: ריתוך, בורג ואום, עוגן נפתח, מסמר פלדה, בורג קודח.

קריאה מהנה!
גליונות קודמים
מגה מוטור בע"מ - הפקות והוצאה לאור
המסגר 45 (פינת המלאכה) | ת.ד: 57484 תל אביב 61574, טלפון: 03-5615507, פקס: 03-5615546.
aa